KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878052
nr 1387 8052
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad, skogsmotiv. Olja på duk, 54x64cm, yttermått inklusive ram: 68x79cm
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 29 mars 2021
kl 20:52:03
100 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth